Coraz to więcej osobom dokucza zaćma oczu. Czym właściwie jest? Zaćma, zwana także kataraktą, to wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu, prowadząca do zmętnienia soczewki. Jest to obecnie jedno z najczęściej napotykanych schorzeń oczu. Najczęściej przytrafia się osobom w wieku podeszłym.

Jakie są objawy zaćmy?

Na ogół po prostu widzimy jak przez mgłę. Zamazany obraz i utrata intensywności kolorów na pewno niezwykle utrudnia funkcjonowanie. Oprócz tego nasze oko staje się bardziej czułe na światło przez co odczuwamy jego rażenie.

Jak leczyć zaćmę?

Niestety jedynym możliwym rozwiązaniem jest operacja oczu. Zmętnienie soczewki zawsze ma charakter nieodwracalny. W czasie zabiegu stara soczewka zamieniana jest na sztuczną. Nie należy bać się operacji. Doświadczeni specjaliści wykonali już masę takich zabiegów, które jak warto dodać są całkowicie bezbolesne.
Obecnie wiele klinik, wykonujących takie zabiegi, gwarantuje także wizyty kontrolne i obserwację pacjenta przez co możemy czuć się bezpiecznie.

Nie powinno się lekceważyć tego schorzenia. Oczy to jeden z najważniejszych elementów naszego organizmu, wobec tego warto o nie dbać. W Polsce jedną z lepszych klinik specjalizujących się w tego typu zabiegach jest Klinika Dąbrówką. Więcej informacji na temat “przyczyny zaćmy” znajdziecie na ich stronie.

Advertisements