Przed przystąpieniem do korzystania z energii elektrycznej, świece były wyłącznym źródłem światła. Świece były używane już 3000 lat przed naszą erą. W tym czasie naturalnie były zawsze stworzone ręcznie i nie pełniły funkcji ozdobnej.

Z czasem jednak wykorzystanie świec zmieniło się i dziś pełnią one rolę ozdobną, choć istnieją także woski zapachowe. Poniektórzy decydują się na wykorzystanie świec w celu stworzenia bardziej uroczystej i przychylnej atmosfery. Inni używają ich do aromaterapii, która pomaga dla umysłu, ciała i ducha poprzez stymulowanie zmysłów.

Bez względu na powód można tworzyć własne woski zapachowe w niezwykle krótkim czasie. Wybór stanowią setki dostępnych zapachów, a tworzenie kompozycji zależne jest od własnej kreatywności, więc można poszaleć z mieszaniem i ich dopasowaniem. Jeśli jednakże nie lubisz lub nie masz czasu na tworzenie swoich zapachów to zawsze możesz dokonać zakupu gotowej świecy zapachowej. Duży wybór wosków zapachowych oferują firmy Yankee Candle i Kringle Candle.

Woski zapachowe od Kringle Candle i Yankee Candle zdołasz kupić w sklepie Aromatowo.pl – firma pomogła nam w przygotowaniu wpisu.

Advertisements