Jestem miłośnikiem akwarystyki słodkowodnej. Dotychczas, do oświetlenia akwarium używałem żarówek energooszczędnych. Znajomy poradził mi, abym zmienił oświetlenie na LED, dlatego że pobierają w dużej mierze mniej energii elektrycznej i produkują światło przyjemniejsze dla roślin słodkowodnych.

Udałem się do sklepu po zakup odpowiednich żarówek led. Wybór jest ogromny. Poprosiłem sprzedawce, aby doradził mi, które żarówki wybrać do moich potrzeb. Wybór padł na żarówki składające się z diod czerwonych i niebieskich, co w sumie daje fioletowe światło. Rośliny do prawidłowego rozwoju wymagają dokładnie takiego światła. Wróciłem do domu i zabrałem się za montaż. Po podłączeniu wszystkiego do prądu nieco zdziwiłem się, dlatego że ledy nie świeciły zbyt mocno.

W internecie odnalazłem informacje, że dodatkowo potrzebny mi będzie zasilacz led. Szkoda, że sprzedawca w sklepie mi tego nie powiedział. Nie miałem ochoty już iść do sklepu, więc zasilacz postanowiłem zamówić przez internet. Otrzymałem paczkę na drugi dzień. Po podłączeniu sprzętu wszystko działało jak należy.

Dziękujemy firmie Polskiled.com.pl w której kupiłem zasilacz led.

Advertisements